KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299060
nr 1429 9060
Karl Kihlgren
(1914-1963), Sverige
Oljemålning, Klippor. Signerad. Olja på duk, 37x53cm, yttermått inklusive ram: 52x70cm
Kondition: slitage
Karl Kihlgren, svensk bildkonstnär född 1914, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 november 2021
kl 19:05:11
1/11 18:54:13